Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “İstiklal Marşımız; Türk milletinin eşsiz mücadele azmini ve kahramanlığını bütün dünyaya haykıran bir şahlanış şiiri olmuş, duygu ve mana derinlikleriyle her kıtasında; milletimizin öz benliğini yansıtan iman gücü, cesaret ve kararlılık işlenmiştir.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bizlere miras olarak bıraktığı bu eşsiz eser ve şanlı Türk bayrağı, milletimiz var oldukça söylenmeye, geleceğimize yön vermeye ve kutsal vatanımızın semalarında ilelebet dalgalanmaya devam edecektir.

İstiklal Marşımızın milli marş olarak kabul edilişinin 103. yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken, gazilerimizi de şükranla anıyor, tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x